Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Wakacje w bibliotece – to nie tylko książki

Email Drukuj PDF

Za nami pierwszy tydzień półkolonii. Nasze półkolonie to idealna proporcja odpoczynku, nauki i zabawy. Wszystkie atrakcje dopasowaliśmy do wieku (5-13 lat) i umiejętności dzieci. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowo-artystycznym. Trenerzy prowadzący zajęcia  zaproponowali dzieciom aktywne formy spędzenia czasu wolnego.  Joanna Janiszewska wprowadziła wszystkich  w świat tańca towarzyskiego i zumby kids. W kolejnym dniu  Łukasz Urbański ćwiczył z uczestnikami kick boxing i przeprowadził trening cross fit kids.  Tajniki akrobatyki powietrznej i naziemnej  odsłoniła Natalia Woźniakowska, która związana  jest z Piotrkowską Fundacją Talentów i walczyła o główną nagrodę w World Talent Show and Dance Competition. Swoje miejsce znalazły również zajęcia profilaktyczne w zakresie  przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym ze szczególnym uwzględnieniem e-uzależnień: telefon, Internet, gry komputerowe, ćwiczenia z asertywności, bezpieczeństwa w Internecie, których   hasłem  przewodnim było  - „Odłączamy od sieci wszystkie nasze dzieci”. Były zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, ćwiczenia sprawnościowe, gry zespołowe. Dużą radość sprawiły dzieciom zaplatane warkoczyki syntetyczne i tatuaże oraz wyjście na lody. Na zakończenie odbył się konkurs talentów. Uczestnicy  śpiewali piosenki, wykonywali ćwiczenia sprawnościowe, jeździli na rolkach, a powołane jury wyłoniło  zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Stefanek  za ułożenie kostki Rubika, drugie miejsce zajęła Zofia Siatkowska, która zaśpiewała piosenkę SANAH pt. „Szampan”, trzecie miejsce zdobyła  Roksana Kuna za wykonanie piosenki PALION pt. ”USA”. Zwycięzcy odebrali nagrody książkowe oraz karnety na wybrane zajęcia sportowe w FITNES CENTER Karolina Nowak Gorzkowice. GRATULUJEMY! Każdego dnia dzieci miały zapewnione drugie śniadanie, drobne przekąski, wodę i soki oraz ciepły, dwudaniowy obiadek. Bogaty program półkolonii nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił. Atmosfera  była bardzo wesoła –  zabawy pomogły wszystkim  lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Od 1 sierpnia rozpoczął się kolejny tydzień aktywnego wypoczynku  z ciekawymi zajęciami.                   
W całość działań związanych  z Tygodniem Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych wpisała się także wystawa prezentująca książki, ulotki, artykuły prasowe , które są dostępne w Bibliotece Gminnej i które można wykorzystać planując wspólne spędzenie czasu wolnego przez dzieci i rodziców. Odbyły się także 2 spotkania z psychologiem, który przekazał  rodzicom garść praktycznych wiadomości dotyczących radzenia sobie z zapobieganiem e-uzależnieniom u dzieci, a także możliwości uzyskania pomocy w sytuacji uzależnienia dziecka lub sytuacji zagrożenia uzależnieniem.
 Zajęcia na półkoloniach zostały dofinansowane przez Gminę Łęki Szlacheckie w ramach realizacji założeń Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii oraz uzależnieniom behawioralnym.
Realizatorem półkolonii była firma  FITNES CENTER Karolina Nowak Gorzkowice.
Organizatorzy:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łękach Szlacheckich,
Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich z siedzibą w Ogrodzonej.

 

 

729x308

 

190606 harmonogram

oslonowy

wiadomosci logo

210315 nsp

Nowy obraz mapy bitowej

segregacja

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner

200608 e bazarek